Editos rankdarbiaiEditos rankdarbiai

Viking knit arba Vikingo Virvė

Kadangi labai mėgstu įvairius nertinius, nėrinius, ažūrus, ir dažnai pati imu ploną vielą ir vąšelį į rankas, buvau nustebinta, jog auskarams, kuriuos dabar pristatysiu, nereikia vąšelio. Tai labai senas vielos vijimo būdas, naudotas dar X – XII a. Angliškas šios technikos pavadinimas, vartojamas mūsų laikais, skamba itin paprastai – Viking Knit. Reikėtų sugalvoti lengvai, gražiai skambantį lietuvišką pavadinimą, tokį kaip „Vikingo Nertinis“ arba „Vikingo Virvė“. O gal jau yra prigijęs lietuviškas pavadinimas? Jei kam įdomu, įkelsiu nuorodą į trumpą straipsnį apie šios technikos atsiradimo istoriją.

Internete apstu pamokų anglų kalba, kaip pasigaminti tokią, pavadinkim, „Vikingo virvelę“. Virvę vyti pabandžiau ir aš. Turiu prisipažinti, jog pats vijimo procesas yra visiškai nesudėtingas, tačiau reikalauja nemažai laiko ir kantrybės. Tai besikartojantis procesas, todėl nemėgstantiems monotonijos, gali pasirodyti nuobodus. Tačiau mane tokie besikartojantys ritmai atpalaiduoja, sutelkia, ramina.

Šįkart tik suintriguosiu – parodysiu „Vikingo virvės“ būdu pagamintus auskarus, o kitąkart atnešiu ir lietuvišką pamoką, kaip tokią virvelę vyti.

IMG_82031_edi_2

IMG_8206a_edi

IMG_8190a_edi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *