Editos rankdarbiaiEditos rankdarbiai

Atgarsiai iš KTU Kalėdų mugės

Štai ir prabėgo užvakar vykusi KTU Kalėdinė rankdarbių mugė. Tai pirmoji mugė Editos rankdarbiams. Labai jaudinausi, žengdama tokį naują, man atrodo, didelį žingsnį savo kūrybos istorijoje, o kartu su nekantrumu laukiau tos dienos ir galimybės parodyti savo kūrybą gyvai, pabendrauti su kitais kūrėjais, pirkėjais, leisti besidomintiems pačiupinėti, įsiverti auskarus ar užsisegti vėrinį. Nors rankdarbiautojų netrūko, tačiau užsukusių į mugę nebuvo daug. Ir vis dėlto noriu padėkoti visiems stabtelėjusiems prie Editos rankdarbių stendo, visiems smalsavusiems, bendravusiems, kartu juokavusiems, taip pat ir tiems, kurie dovanojo šypsenas eidami pro šalį. Buvo be galo malonu su Jumis susitikti. O labiausiai dėkoju nuostabiems pirkėjams už buvimą kartu, pasitikėjimą ir didelį palaikymą. Editos rankdarbiai atsisveikino su trimis kūriniais, kurie, viliuosi, džiugins juos pirkusias ir maloniai nustebins moteris, kurioms bus įteikti dovanų.

Pirmieji iškeliavusieji – vielute apnerti kairo nakties auskarai. Deja, nespėjau gražiai nufotografuoti ir atskleisti viso jų žavesio, bet viliuosi ir šioje nuotraukoje matomos kairo nakties akmens dulkės, taip gražiai, it žvaigždės nakties danguje, švytinčios.

IMG_76611a

Antrieji iškeliavę, sukurti ankstyvą rudenį, tik dar nerodyti sidabro auskarai prie pat ausies. Juose įlieti sendintu šriftu užrašyti žodžiai, tiksliau pavieniai jų skiemenys, tarsi seno gražaus laiško likučiai, išsaugoti ir branginami.

IMG_70051a_edi_ea_2

Štai ir paskutinysis mugės metu iškeliavęs darbas. Tarsi prosenelės papuošalų skrynelėje rasti, sendinto žalvario ir briaunuoto granato auskarai, kuriuos, dievaži, labai norėjau pasilikti sau. Subtilūs, romantika ir senoviškumu dvelkiantys auskarėliai su įlietais žodžiais „Mylima“ ir „Song“ (angl. daina) iš seno žodyno surado namus ir, viliuosi, džiugina naująją šeimininkę.

IMG_758511_edi

Labai noriu pasidalinti ir mūsų stendo, sulaukusio nemažai dėmesio, nuotraukomis. Stendas išties traukiantis akį! Mugėje apsilankiusieji domėjosi ne tik papuošalais, bet ir senoviniais, mano anytos išsaugotais, Kalėdų atvirukais, medine dėžute, kurioje įsitaisė vizitinės kortelės, senomis knygomis. Dauguma stendo dekoracijų – iš anytos lobyno. Amžinai dėkinga jai būsiu, o taip pat mamai, nuostabiajai Šarūnei už pagalbą kuriant stendo kompozicijas ir didžiulį palaikymą mugės metu. Ačiū, mergaitės! Rezultatas išties nepakartojamas! Viskas tiesiog alsavo senoviškumu, kiekvienas daiktas ir kūrinys pasakojo savo istoriją, o kartu susiliejo į gražią, laiko paliestą visumą.

Tikiu, jog tai ne paskutinė mugė Editos rankdarbiams, jog ateityje jų laukia dar daug ir įdomių, nes mums tikrai patiko dalyvauti, o ir patirtis – neįkainojama.

IMG_76501

IMG_76551

IMG_76531

IMG_76461

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *